Usuwanie filtra dpf- bardzo skomplikowana usługa

Filtry dpf używane są w samochodach z silnikami diesla np. są popularnym rozwiązaniem w samochodach marki Audi. Filtry dpf służą czyszczeniu poszczególnych części silnika z sadzy i brudu. Ich największą wadą jest to, że często się zapychają. Kiedy kupujemy samochód i nie mamy zamiaru użytkować go na dłuższych dystansach, a jedynie do poruszania się po mieście, należy zrezygnować z silników diesla z tego rodzaju rozwiązaniem. Można oczywiście filtry przeczyszczać jednak jest to bardzo droga usługa.

 

Lepiej, jeśli już zakupiliśmy samochód z silnikiem diesla z filtrem dpf, albo zdecydować się na jego rozruch na dłuższych trasach, aby filtr się nie zapychał tak szybko, albo wybrać się do doświadczonego mechanika w celu jego usunięcia. Usługa ta jest bardzo skomplikowana i wymaga wprawnego fachowca, który zna się na rzeczy. Dlatego trzeba dobrze się zastanowić, zanim kupimy samochód diesla z filtrem cząstek stałych. Polecany jest on jedynie dla osób które użytkują samochód często i na dużych dystansach, co pozwala na nie zapychanie się filtra.
Jeśli jednak zakupiliśmy już samochód diesla z filtrem cząstek stałych skorzystajmy z usług warsztatu, który ma doświadczenie w jego czyszczeniu lub usuwaniu. Usuwanie filtra dpf – droga i skomplikowana usługa.

Author: mobilna-przeprowadzki.pl