Jak zorganizować przeprowadzkę? Przeprowadzka samodzielnie czy z firmą transportową?

Przeprowadzka to trudne logistycznie zadanie. Najpierw trzeba się do niej odpowiedni przygotować, spakować wszystkie rzeczy, zabezpieczyć je przed zniszczeniem, opisać, a potem jeszcze przetransportować do nowego miejsca. Przeprowadzkę można zorganizować samemu, jeśli ma się do tego warunki, albo skorzystać z firm transportowych. Które rozwiązanie ma więcej zalet?

Przeprowadzka samodzielnie czy z firmą?

Wiele osób decyduje się na samodzielną przeprowadzkę, bojąc się głównie kosztów. Zaplanowanie jej we własnym zakresie, a potem zrealizowanie wszystkich zadań krok po kroku może być jednak czasochłonne. Najwięcej problemów pojawia się na etapie transportowania ciężkich mebli i kartonów z prywatnymi rzeczami. Zwykły samochód osobowy tutaj nie wystarczy, szczególnie gdy chcesz przewieźć wszystko szybko i sprawnie. Wówczas warto rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Firma transportowa może zrealizować przeprowadzkę za Ciebie, wtedy nie musisz martwić się o bezpieczeństwo przewożonych rzeczy. Zostaną one dostarczone w nienaruszonym stanie pod wskazany adres.

Samodzielna przeprowadzka – jak zorganizować?

Samodzielna przeprowadzka wymaga wiele wysiłku. Należy zacząć ją od zaplanowania wszystkich działań. Warto rozpocząć ją od pozbywania się zbędnych rzeczy z mieszkania. To dobra okazja do zrobienia domowych porządków i zdecydowania, co przewieziesz do nowego lokum, a co możesz wyrzucić. Przed pakowaniem należy też przygotować sporo kartonów różnej wielkości, żeby zapakować do nich swoje rzeczy. Możesz je kupić lub zapytać w osiedlowych sklepach, czy nie mają ich na zbyciu. Jeżeli chodzi o sam proces pakowania, warto robić to, uwzględniając pomieszczenia. Wszystkie kartony trzeba też odpowiednio opisać. Niektórzy decydują się na zrobienie pudełkowego niezbędnika, w którym będą rzeczy przydatne pierwszego dnia po przeprowadzce, czyli pościel, piżama, przybory łazienkowe. Nie każdy ma od razu siłę do wypakowywania wszystkich kartonów i szukania, gdzie co ma. Do tego dochodzi jeszcze odpowiednie zabezpieczenie rzeczy, aby te nie zniszczyły się w trakcie transportu. Najgorszy może być jednak sam przewóz, szczególnie jeśli decydujesz się robić to samodzielnie. Warto poprosić w tym o pomoc znajomych, zwłaszcza jeśli mają większy samochód.

Przeprowadzka z firmą – dlaczego warto?

Przeprowadzka z firmą to przede wszystkim mniej zadań do wykonania, chociaż nie w każdym przypadku. Jest różnica między firmami transportowymi a przeprowadzkowymi. Te pierwsze zorganizują jedynie przewóz Twoich rzeczy. Drugie natomiast mogą mieć wśród usług również pakowanie, zapewnienie kartonów i różnego rodzaju zabezpieczeń. Warto więc zwrócić na to uwagę wybierając firmę, która pomoże Ci w przeprowadzce. Korzystanie z takiej profesjonalnej pomocy ma więcej plusów. Zlecając specjalistom pakowanie i transport swoich rzeczy, oszczędzasz przede wszystkim na czasie, nie musisz dźwigać ciężkich kartonów i martwić się o to, że dotrą one do nowego lokum uszkodzone.

 

Author: mobilna-przeprowadzki.pl