Wynajem magazyny – kompendium wiedzy o poszukiwaniach

Można pokusić się o stwierdzenie, że wynajem magazynu staje się coraz bardziej popularnym wariantem u wielu firm. Korzyści wynikające z wynajmu powierzchni magazynowej są wielorakie. Pozwalają zaoszczędzić miejsce w swojej firmie czy hali produkcyjnej i korzystać na bieżąco z tych zasobów, które są aktualnie potrzebne.

1. Powierzchnie magazynowe do wynajęcia – czym się kierować przy wyborze?

2. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy poszukiwaniach magazynu?

3. Wynajem powierzchni magazynowej – inwestycja, która się zwraca

4. Magazyn wynajem – gruntowny research się opłaci!

Dostępne powierzchnie magazynowe do wynajęcia cechują się nie tylko dużą powierzchnią – szeroka dostępność oferowanych powierzchni pozwala dobrać najlepszy wariant na własne potrzeby. Wszystko w trosce o sprostanie potrzeb coraz bardziej wymagającej grupy klientów. Atutem jest także to, że magazyny są także często wyposażone w oddzieloną część biurową, co pozwala od razu na zasiedlenie się przez tę grupę pracowników, która jest potrzebna na miejscu w takim magazynie do prac administracyjno-biurowych, ale nie tylko.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia – czym się kierować przy wyborze?

Punktem wyjściowym takich poszukiwań powinno być znalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące docelowo przeznaczenia takiego magazynu. Nie bez znaczenia pozostają także takie aspekty jak perspektywy dalszego rozwoju firmy. W sytuacji dynamicznego wzrostu warto bowiem zainwestować w nieco większą powierzchnię niż rzeczywiste potrzeby. Docelowo może bowiem się okazać, że w krótkim czasie po zasiedleniu i zaaranżowaniu magazynu do swoich potrzeb pojawi się konieczność zmiany na większy magazyn, a co za tym idzie – konieczność relokacji, która generuje dodatkowe koszty jak i cenny z punktu widzenia firmy czas. Kolejny aspekt dotyczy lokalizacji. Dla wygody pracowników i dostawców oraz kierowców zajmujących się transportem najlepiej byłoby, gdyby to miejsce było ulokowane w strategicznych miejscach. Wynajem magazynu powinien być także poprzedzony refleksją, czy jego pracownicy będą dojeżdżać własnym transportem czy może komunikacją publiczną. Jeżeli ten drugi wariant wchodziłby w grę – wówczas warto zbadać, czy w okolicy magazynu znajdują się również przystanki autobusowe. W przeciwnym razie problematyczne może okazać się znalezienie odpowiedniego personelu do pracy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy poszukiwaniach magazynu?

Podczas poszukiwań warto także zastanowić się nad tym, jakie usługi dodatkowe są oferowane przez centrum logistyczne. I tak na przykład jeśli mówimy o importerach alkoholi – koniecznie trzeba zbadać to, czy są w stanie np. dostarczyć banderole. To zdecydowanie ułatwi całe funkcjonowanie firmy i odciąży od poszukiwań dostawcy.

Kolejny aspekt dotyczy tego, czy takie centrum logistyczne wykorzystuje nowoczesną infrastrukturę informatyczną. Jeśli owszem – wówczas pojawia się konieczność monitorowania stanów magazynowych na bieżąco – w czasie rzeczywistym. To z kolei poprawia efektywność przy planowaniu produkcji i gospodarowania posiadanymi zasobami.

Nie bez znaczenia pozostaje także doświadczenie wykazywane przez pracowników. Takie magazyny logistyczne często posiadają także wykwalifikowanych pracowników, którzy od razu mogą przystąpić do pracy.

Możliwość kooperacji w zakresie sprawdzonych przewoźników to kolejny atut takiej powierzchni magazynowej do wynajęcia. Wykonywanie tylko pustych przebiegów może przyczynić się negatywnie na kondycję przedsiębiorstwa, ale nie tylko. Istotna jest także troska o środowisko naturalne. Sprawdzone centrum logistyczne kooperuje w tym zakresie z wieloma zaufanymi przewoźnikami, co sprawia, że finalnie koszt takiego pojedynczego transportu z załadunkiem jest jak najbardziej opłacalny.

Obsługa celna to kolejna wartość wpływająca ostatecznie na atrakcyjność oferty takiego magazynu na wynajem. Jeżeli zatem Twój biznes koncentruje się na imporcie oraz eksporcie alkoholu – wówczas wykwalifikowanie pracownicy takiego magazynu powinni z łatwością przeprowadzić Cię przez cały proces odprawy celnej, służąc wsparciem także przy przygotowywaniu dokumentów do przejścia odprawy celnej.

Wynajem powierzchni magazynowej – inwestycja, która się zwraca

Wynajem magazynu pozwala wprowadzić oszczędności w funkcjonowaniu firmy. Wynika to z możliwości zaoferowania klientom produktów w niższych cenach. To tłumaczy, dlaczego biznesmeni często korzystają ze wsparcia outsourcingu. Oddając niektóre zadania polegające np. na magazynowaniu czy obsłudze celnej – wówczas mogą skupić się na prowadzeniu działalności. Sprawdza się to w wielu firmach niezależnie od ich wielkości.

Magazyn wynajem – gruntowny research się opłaci!

Poszukiwanie magazyny do wynajęcia to decyzja, którą podejmuje się z reguły raz na kilka lat. Jeżeli zatem jesteś na etapie poszukiwań – warto przeanalizować powyższe wytyczne. Dzięki temu znalezienie odpowiedniej dla siebie powierzchni magazynowej będzie przebiegało gładko i bez zakłóceń. Szukaj, porównuj oferty – i wybierz najlepszy wariant dla swojego biznesu!

Author: mobilna-przeprowadzki.pl