Małe pieski

Psy małych ras wbrew swojemu wyglądowi maskotek są stuprocentowymi psami, mającymi dokładnie takie same potrzeby jak psy dużych ras. Często takie psy określa się mianem teacup, co w przetłumaczeniu na Polski oznacza jakoby dzięki swoim niewielkim rozmiarom miały zmieścić się w filiżance od herbaty.
Malutkie pieski takie jak na przykład maltańczyki lub Chihuahua to psy ras towarzyszących i ozdobnych, co oznacza, że rasa ta nie jest wykorzystywana do żadnej konkretnej pracy, na przykład w myślistwie czy pasterstwie. To pieski, które świetnie się sprawdzą w roli towarzyszów rodzin, będą wesołymi i pozytywnie nastawionymi do życia i ludzi przyjaciółmi.

 

Niesłusznie uważa się, że malutkie pieski są mniej inteligentne niż psy, które są przedstawicielami większych ras. Małe psy są również psami bardzo bystrymi i równie dobrze uczącymi się jak duże psy. Można je szkolić, co na ogół przynosi lepsze rezultaty niż szkolenie psów z zapędami myśliwskimi, które często przez swój instynkt łowiecki mogą mieć skłonności do ucieczek po wywęszeniu zapachu zwierzyny. Dzięki temu, że psy towarzyszące nie mają tak silnego instynktu przejawiają mniejsze skłonności do ucieczek na spacerach.

Author: mobilna-przeprowadzki.pl